Er zijn te weinig initiatieven voor vrijetijdsbesteding bij ouderen en alleenstaanden in armoede in Deinze.
00:25
00:25
Doelstellingen?
00:26
Buddy’s opzoeken om te helpen met vrijetijdsbesteding met ouderen en alleenstaanden in armoede
00:29
00:32
Ouderen en alleenstaanden in armoede opsporen
00:40
Zoeken naar een polyvalente zaal die toegankelijk is voor iedereen
00:45
Activiteiten organiseren die maandelijks kunnen plaatsvinden, de eerste woensdag van de maand
00:50
Vervoer naar de activiteiten
00:55
Acties ?
00:59
Actie 1: We plaatsen een zoekertje in de regionale krant van Deinze 7waarbij we mensen aansporen om buddy te worden.Actie 2: Op de website en de Facebookpagina van Deinze plaatsen we een oproep voor buddy’s.
00:59
Actie 3: We vragen aan het Sociaal Huis of ze een oproep willen doen bij ouderen en alleenstaanden waarvan ze weten dat ze in armoede leven.
00:59
Actie 4: We vragen aan het Sociaal Huis of ze een oproep willen doen bij ouderen en alleenstaanden waarvan ze weten dat ze in armoede leven.En nog veel meer!
01:07
Impact
01:08
Wij verwachten dat ouderen en alleenstaanden in armoede meer sociaal contact hebben in Deinze.
01:08
Meerwaarden zijn dat ze een vertrouwensband opbouwen met hun buddy. Ze kunnen nieuwe contacten leggen en lotgenoten tegenkomen.
01:12
Ons Plan?
01:12
Op korte termijn:Stap 1: Verschillende actoren aanspreken die kunnen helpen in ons proces om sociale uitsluiting tegen te gaan.Stap 2: Verschillende locaties opzoeken die kunnen dienen als polyvalente ruimte, zoals de muziekschool, het jeugdhuis….Stap 3: Deinzenaars warm maken om buddy te worden door flyers te maken, vrijwilligers aan te spreken…Stap 4: Alleenstaanden en ouderen in armoede zoeken door hulp te vragen aan het Sociaal Huis en stad Deinze.
01:20
Op lange termijn: Stap 1: Activiteiten vastleggen met de andere actoren.Stap 2: Nagaan hoe we het vervoer regelen in samenspraak met de buddy’s.Stap 3: De datum vastleggen waarop onze activiteiten zullen plaatsvinden bijvoorbeeld elke eerste woensdag van de maand.
01:25
Actoren?
01:30
In de openbare ruimte zullen er activiteiten doorgaan